2021 Yılında Yapılabilecek Az Sermayeli İş Fikirleri Neler?

2021 Yılında Yapılabilecek Az Sermayeli İş Fikirleri Neler?

2021 Yılında Yapılabilecek Az Sermayeli İş Fikirleri Neler?

Az sermayeli iş fikirleri konusunda araştırma yapan yatırımcılar aslında çok sayıda iş modeliyle karşılaşmaktadır. Yine de sermayesi az olan işleri seçerken kişisel olarak kendinize uygun fikirlere odaklanmanız daha mantıklıdır. Az sermayeli işlerin en önemli özelliklerinden olan ciddi miktarda reklam ya da dekorasyon maliyeti istememesi aslında bu süreci başarılı bir şekilde yönetmenizi sağlar. Bazı işler 10 bin liraya, bazı işler ise 100 bin liraya yapılabilir. Bu yazımızda sizlere 2021 yılında yapabileceğiniz az sermayeli iş fikirleri neler sorusunun yanıtlarını paylaşıyor olacağız.

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Bilgi ve deneyim sahibi olduğunuz bir iş için danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılının da vazgeçilemez işlerinden biri olacak olan danışmanlık hizmeti için girişimcilik, SEO, kişisel gelişim ve benzeri sektörlerde çalışabilirsiniz. Bu iş için oldukça küçük bir ofis kiralayabilir ve toplamda 10 bin liralık sermaye ile adım atabilirsiniz.

Bisiklet Kiralama Hizmeti Vermek

Karlı iş fikirleri arasında sıralanan bisiklet kiralama aslında 2021 yılında rağbet görebilir. Özellikle de şehrin kalabalığından kurtulmak ve araç kullanımında kısıtlamaya gitmek isteyen bireyler ucuz bisiklet kiralama hizmetleri aramaya devam edecektir. Başlangıç için 5 adet bisiklet ile saatlik 20-40 TL arasında bir hizmet ücreti belirleyerek başlayabilirsiniz.

Kombi Bakım ve Onarımı

Kombi kullanımı her geçen gün artmaktadır. Haliyle 2021 yılında az sermayeli işler hangileri sorusunun yanıtlarından biri de kombi bakım ve onarımı olacaktır. Dilerseniz bu iş için kendinizi biraz daha geliştirebilir ve sertifikalı olarak işe başlayabilirsiniz.

Ev Yemekleri Satışı

Ev yemekleri son 2-3 yıldır ülkemizde rağbet görmektedir. Ortalama 10 bin lira gibi bir bütçeyle küçük bir alanda ev yemekleri yapabilirsiniz.

Fotoğrafçılık

Dış çekim fotoğrafçılığı yaparak para kazanan kişilerin sayısı artmaya devam etmektedir. Bu iş için yine 10 bin liraya kadar profesyonel bir makine alarak işe başlayabilirsiniz. Ek olarak kendini geliştirmek isteyenler ücretsiz fotoğrafçılık kurslarına katılım sağlayabilir.

Kültür Mantarı Yetiştirmek

Gerçekten kültür mantarı yetiştiriciliği 2019 yılından günümüze kadar pek çok kişinin ekmek kapısı olmaya başlamıştır. Youtube üzerinden izleyeceğiniz videolar ile detaylı bilgilere sahip olmakla beraber 5 bin lira bütçeyle işe başlayabilirsiniz.

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Mağaza denince akla büyük sermayeler gelse de aslında 30 bin liraya kadar güzel bir mekan açabileceğinizi unutmayın. Elbette bebek giyim mağazalarında kıyafetlerden önce dekor ve benzeri ürünler için harcama yapılacaktır.

Ayakkabı Mağazası Açmak

Ayakkabı satışındaki kar marjının yüzde 200’e kadar çıkabildiği unutulmamalıdır. Bu iş için en düşük sermaye ise 15-20 bin lira aralığındadır.

Oto veya Halı Yıkamacı Açmak

Oto yıkamacılığı Türkiye’de neredeyse her cadde başında yapılıyor. 15 bin lira sermaye ile bayilik alabilir ve işe hemen başlayabilirsiniz. Aynı durum halı yıkamacılığı için de geçerlidir. Ancak bu iş için küçük bir dükkana ihtiyacınız olacağından başlangıç için 20 bin lira sermaye gerekebilir.

2021 Yılının Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Yukarıda sıralanan iş fikirleriyle ilgili düşüncelerinizi yorumlardan paylaşabilirsiniz. Ayrıca 2021 yılında yapabileceğiniz az sermayeli iş fikirleri olarak sıralanabilecek diğer fikirler;

  • Büfe açmak (Minimum 50 bin TL sermaye)
  • Çiçek dükkanı açmak (Minimum 30 bin TL sermaye)
  • T-Shirt satışı yapmak (Minimum 10 bin TL sermaye)
  • Çiğköfte bayiliği almak (Minimum 10 bin TL sermaye) şeklinde sıralanmaktadır.
4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir